TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 21. novembra 2014, smo na naši šoli in v vrtcu  izvedli projekt Tradicionalni slovenski zajtrk. Njegov namen je opozarjanje na pomembnost uživanja lokalno pridelane ali predelane hrane  ter zajtrka kot prvega obroka, ki je najpomembnejši obrok dneva.
Tradicionalni slovenski zajtrk je bil sestavljen iz kruha, mleka, masla, medu in jabolka. Živila, ki so jih učenci zaužili, so bila pridelana oz.  predelana v Sloveniji. Zajtrku v šoli in vrtcu sta se pridružila tudi  župan občine Cankova g. Drago Vogrinčič in čebelar Mirko Gomboc.
Dobavitelji živil za  Tradicionalni slovenski zajtrk so bili:
•    mleko - kmetija Kuzma Skakovci
•    med   -  čebelar Mirko Gomboc Cankova
•    kruh   -  Turistična kmetija Ferencovi Krašči in Izletniška kmetija Kozelinovi Gerlinci
•    jabolka – Šipoš Štefan Krašči
•    maslo   -  Pomurske mlekarne
Vsem dobaviteljem živil  se iskreno zahvaljujemo.

Na  dan izvedbe projekta smo izvedli   naravoslovni dan z naslednjimi  vsebinami :
1.    razred – Eno jabolko na dan…
2.    razred – Sadje v prehrani
3.    razred – Pomen mavričnega zajtrka
4.    in 5. razred –  Zgodba o ajdi
6.    in  9. razred – Lokalno pridelana hrana – naša prihodnost ( Sušilnica sadja Vratuša in Turistična kmetija Ferencovi)
7.    in  8. razred – Lokalno pridelana hrana – naša prihodnost ( Oljarna Štesl in Izletniška kmetija Kozelinovi)

Vsi učenci so izpolnili tudi anketo o pomenu zajtrka.