Zagotavljanje toplega obroka za učence

MIZŠ nas je z okrožnico seznanilo o zagotavljanju toplega obroka za učence, za katere je v času zaostrenih epidemioloških razmer organizirano izobraževanje na daljavo.
V pozivu je opredeljen tudi  kriterij za upravičenost do brezplačnega toplega obroka:
Brezplačni topli obrok pripada učencem, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo v družini, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ali državni štipendiji ali odločbi na podlagi vloge za priznanje pravice do subvencije kosila ne presega 382,82 €. Brezplačni topli obrok pripada tudi učencem, ki so nameščeni v rejniško družino.
Šola upravičenost do toplega obroka preveri v CEUVIZ-u.
S prijavo starši privolite, da občina in šola podatke uporabita za organizacijo priprave in prevzema toplega obroka .
Starše naprošamo, da v kolikor želite prevzeti topli obrok za svojega otroka, to sporočite na elektronski naslov razrednika, razredničarke.
Prijave za brezplačni topli obrok zbiramo do ponedeljka, 9. 11. 2020 do 12. ure.
Prevzem brezplačnega toplega obroka za učenca bo možen od torka, 10. 11. 2020, in sicer med 12.00 in 13.30 uro pred šolsko kuhinjo.
Izjemoma občina za učence, ki obroka ne morejo prevzeti, organizira dostavo toplega obroka na dom.
Sredstva za zagotovitev toplega obroka se zagotovijo iz državnega proračuna.