Spoštovani,

v ponedeljek, 22. 2. 2021, se bodo v šolo, poleg učencev prve triade, vrnili tudi učenci od 4. do 9. razreda.

Da bi uspešno organizirali delo v šoli in ob tem zagotovili tudi optimalne pogoje za ohranjanje zdravja, vas naprošamo, da nam odgovorite na vprašalnik, ki je priloga tega dopisa.

Pri našem delu bomo upoštevali priporočila MIZŠ in NIJZ.

Zelo pomembno je, da v šolo prihajamo le, če smo popolnoma zdravi – mi in naši družinski člani.

Ob vstopu v šolo učenci uporabljajo maske in si razkužijo roke.

Uporaba zaščitnih mask je obvezna tudi v skupnih prostorih in na zunanjih površinah šole, za učence, strokovne delavce in starše.

Pri pouku učenci mask ne potrebujejo, razen v primerih, če bomo primorani kakšne skupine izbirnih predmetov družiti, o čemer vas bomo tudi sproti obveščali.

VSTOP V ŠOLO: učenci v šolo prihajajo :

• predmetna stopnja ob 7.20 oz. 10. minut pred pričetkom pouka,
  • razredna stopnja ob 7.50.

Na vstop v šolo počakajo na primerni razdalji, po razredih, po vstopu se takoj odpravijo v matične učilnice.

Šola bo poskrbela za:

– higienske in zdravstvene normative: pouk bo potekal v enotnih skupinah (oddelkih), brez mešanja učencev, skrbeli bomo za redno umivanje in razkuževanje rok;

– zagotavljali bomo stalno prezračevanje prostorov, dezinfekcijo uporabnih površin, kljuk, toaletnih prostorov…;

–  jutranje varstvo učencev bo potekalo po prilagojenem razporedu in je namenjeno le v izrednih situacijah, ko varstva otroka ni mogoče zagotoviti doma. Jutranje varstvo bo potekalo glede na potrebe staršev, za učence 1. razreda;

prevzem otrok bo potekal po določenem urniku. Zaradi izredne situacije je za vaše otroke, po katere prihajate, tudi odhod iz šole prilagojen. Starši lahko otroka pričakate pred vhodom v šolo in ga prevzamete:

• ob 13.00 uri
  • ob 13.30 uri
  • ob 14.00 uri
  • ob 14.30 uri
  • ob 15.00 uri in do 16.00 ure

Podaljšano bivanje za učence 4. in 5. razreda bo organizirano samo za tiste učence, ki varstvo NUJNO potrebujejo;

Za vsa vprašanja, dileme, morebitne predčasne odhode se obrnete na svetovalno delavko šole Silvestro Gomboc, preko elektronske pošte: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. .

– pouk športa bo potekal v skladu s priporočili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter priporočili NIJZ;

– interesne dejavnosti, dopolnilni/dodatni pouk se izvajajo za vse učence posameznega oddelka. Izvajajo se tudi ure dodatne strokovne pomoči;

– prehrana bo organizirana;

- šolski prevoz ( za nujne primere ), prevozi otrok bodo potekali po ustaljenem voznem redu iz meseca septembra 2020;

– urnik ter časovni razpored kosil bodo učencem posredovali razredniki in bo le ta prilagojen glede na pouk in prostorske kapacitete jedilnice.

Še enkrat vas naprošamo, da v šolo prihajajo le zdravi otroci.

Za vsa vprašanje smo vam dosegljivi preko elektronske pošte:

Lepo vas pozdravljamo.

Jolanda Maruško, ravnateljica