PODNEBNI TEK 2022

NAJDALJŠA IN NAJBOLJ MNOŽIČNA PODNEBNA INICIATIVA NA SVETU!

PODNEBNI TEK 202202019. oktobra 2022 smo na Osnovni šoli Cankova sodelovali v podnebnem teku z naslovom Čas se izTEKa, ki se v originalu imenuje RUNning out of Time.

Svetovni podnebni tek RUNning out of Time se je začel v Glasgowu na Škotskem in je bil dolg 7767 km vse do mesta Sharm-El Sheik v Egiptu, kjer je potekala mednarodna podnebna konferenca COP27. V teku so sodelovali tekači, kolesarji in jadralci, ki so si palico podajali na njeni dolgi poti. Na OŠ Cankova smo izvedli štafetni tek, v katerem sta sodelovali dve skupini iz vrtca in vsi razredi osnovne šole.

Kako smo v štafeti sodelovali na Osnovni šoli Cankova?
- podpisali smo sporočilo podnebne štafete na spletu,
- organizirali smo uro za podnebni tek, v katerem so sodelovali otroci iz vrtca Cankova in učenci Osnovne šole Cankova,
- na šolski spletni strani smo predstavili štafetni tek in spremljajoče dejavnosti,
- vsaka sodelujoča skupina oziroma razred je izdelal svojo trajnostno štafetno palico,
- vsak razred je izvedel svojo okoljevarstveno aktivnost,
- mladi poročevalci za okolje so dokumentirali naše dejavnosti in o njih poročali in
- organizirali smo šolsko akcijo zbiranja starega papirja in
- povabili smo gospoda župana in se povezali z lokalnim okoljem.

Utrinke s podnebnega teka si lahko ogledate v galeriji in posnetku.