PROJEKTNI DAN

PROJEKTNI DAN 2023 14V petek, 8. 9. 2023, smo se četrtošolci in petošolci OŠ Cankova odzvali povabilu Razvojnega zavoda občine Puconci in se v sklopu projektnega dne udeležili Küzmičevega dneva za osnovnošolce, ki se je odvijal v Bodoncih.
Ob njegovi 300-letnici rojstva je bil dan namenjen spoznavanju velikega Prekmurca, njegovega dela in delovanja. Skozi lutkovno predstavo Mala Murska deklica, v izvedbi lutkovnega gledališča Kukuc smo spoznavali Slovenijo, njene naravne in kulturne znamenitosti na edinstven način. Prelevili smo se tudi v prave rokopisce in s pravimi peresi ustvarjali zapise v različnih pisavah. Zapise smo na koncu zapečatili z voskom, kot v starih časih. Na igrišču smo si privoščili tudi nekaj sprostitve ob raznih športnih aktivnostih. Imeli smo se lepo.

Razredničarki