TEKMOVANJE IZ BIOLOGIJE (PROTEUSOVO TEKMOVANJE)

Šolsko tekmovanje iz biologije je potekalo 18. 10. 2023 ob 13. uri. Letošnja tema so bili Vlažni travniki (značilnosti vlažnih travnikov, ogroženost in ohranjanje travniških ekosistemov, pomembnejša območja z vlažnimi travniki v Sloveniji ter 10 značilnih vrst živali in rastlin in njihove značilnosti). V tem šolskem letu se je tekmovanja udeležilo 9 učencev 8. in 9. razreda. Učenci so se dobro pripravili na tekmovanje. Živa Obal, Ula Gutman, Jure Wolf, Pia Wolf in Tjaša Flegar so prejeli bronasto proteusovo priznanje. Živa in Ula pa sta se uvrstili tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 1. 12. 2023 ob 15. uri na OŠ II Murska Sobota na katerem je Ula osvojila srebrno proteusovo priznanje. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Nina Sirk