TRAJNOSTNA ENERGIJA 2020

Skupina Metuljčki sodelujemo v nagradnem natečaju Trajnostna energija 2020. Namen natečaja je otroke ozaveščati, da z učinkovito rabo energije prihranimo naravne vire in denar. Naša skupina se je osredotočila predvsem na pomembnost ločevanja odpadkov, njihovo ponovno uporabo in recikliranje.
Na začetku smo spoznavali vrste zabojnikov za smeti in se pogovarjali zakaj je pomembno odpadke ločevati.  Škrat Matevž nam je iz bližnjega gozda prinesel veliko smeti, ki so jih ljudje odvrgli v naravo. Otroci so škratu pomagali in odpadke razvrstili v pravilni koš. Iz odpadnega materiala pa smo si izdelali tudi ropotuljice.
Ker pa smo se za nagradni natečaj želeli zelo potruditi, smo se odločili, da bomo iz odpadnega materiala izdelali ROBOTA. Otroci so sodelovali pri sestavi, podajali ideje kaj bi lahko uporabili za robotove dele telesa in ob pomoči vzgojiteljic je nastal pravi robot po imeni SKAJ.