Delovanje storitev enotnega izobraževalnega okolja Arnes
ponedeljek, 19. 10. 2020

20. oktober: Arnes Učilnice so trenutno nedosegljive, uporabnikom se opravičujemo. Težave smo odkrili in jih odpravljamo. V čim krajšem času vam bomo podali več informacij. AAI-prijave delujejo, tudi vse ostale storitve, npr. videokonference Arnes Zoom, ki jih lahko uporabite za izobraževanje na daljavo.

Več >>>

CŠOD DEBELI RTIČ

DEBELI RTIČ 1 DAN SEPT 2020001Z učenci smo prispeli na cilj, se nastanili v sobe in se odpravili na plažo.

Vid Ismajlovič

Gerlinci NOGOMETNO IGRIŠČE
Gerlinci
Fikšinci

Drage učenke in učenci, spoštovani starši!

Verjamemo, da ste lepo preživeli počitnice in si nabrali dovolj energije za novo šolsko leto. Začetek pouka v šolskem letu 2020/2021 bo v torek, 1. 9. 2020. Vsi učenci od 2. do 9. razreda se prvi šolski dan zberejo na šolskem dvorišču ob 8. uri, kjer vas bodo sprejeli in usmerjali vaši razredniki. S seboj prinesite copate, zvezek in pisalo.

Učenci 1. razreda in njihovi starši ste vabilo za prvi šolski dan prejeli po pošti.

Avtobus bo prvi šolski dan odpeljal po voznem redu, ki je v prilogi. V torek učenci prejmejo nov vozni red za šolsko leto 2020/2021, kjer se progi zamenjata in bo veljal od srede, 2.9.2020 naprej.

Prvi šolski dan bo organizirana malica, kosila in podaljšanega bivanja še ne bomo izvajali. Šolski avtobus odpelje ob 12.30 uri.

Informacije ob začetku šolskega leta boste starši prejeli na e-naslove s strani razrednikov do 31.8.2020.

Želimo vam uspešen začetek šolskega leta.

Kolektiv OŠ Cankova

Spoštovani starši,

obveščamo vas, naj v šolo v novem šolskem letu prihajajo zdravi otroci. Prosimo, da pri tem upoštevate naslednje:

1. V zadnjih 14 dneh ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2.

2. Otroku ni bila odrejena karantena.

3. V zadnjih 14 dneh nam zdravnik oz. epidemiološka služba ni priporočila samoizolacije.

4. Če se bodo pri mojem otroku pojavili zgoraj navedeni znaki/simptomi ali bo potrjena okužba
s SARS-CoV-2 pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, bo otrok ostal doma.

Če vaš otrok zboli z zgoraj navedenimi znaki/simptomi ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2
pri osebi, ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.
V primeru potrjene okužbe v družini ali drugega tesnega stika z okuženo osebo boste nadaljnja navodila prejeli od epidemiološke službe.

Priporočamo vam, da otrok omeji stike s starejšimi (npr. s starimi starši) in osebami s pridruženimi kroničnimi boleznimi ali imunskimi pomanjkljivostmi, saj so le-ti bolj ogroženi za težek potek bolezni.

Osnovne informacije o COVID-19
Okužba z virusom SARS-CoV-2 lahko povzroči koronavirusno bolezen 2019 oz. COVID-19. Inkubacijska doba (čas med okužbo in pojavom bolezni) je lahko do 14 dni, povprečno približno 6 dni. Bolezen se najpogosteje kaže z znaki/simptomi okužbe dihal, to je s slabim počutjem, utrujenostjo, nahodom, vročino, kašljem in pri težjih oblikah z občutkom pomanjkanja zraka. Pri približno 80% okuženih bolezen poteka v lažji obliki. Pri otrocih je potek bolezni praviloma lažji, tveganje za težek potek in zaplete pa se poveča pri starejših (zlasti starejših od 60 let) in osebah s pridruženimi boleznimi, kot so srčno-žilne bolezni, bolezni pljuč, jeter, ledvic, sladkorna bolezen, imunske pomanjkljivosti ipd. Za težji potek bolezni je značilna pljučnica. Za potrditev ali izključitev okužbe s SARS-CoV-2 je potrebno mikrobiološko testiranje. Okužba s SARS-CoV-2 se med ljudmi prenaša kapljično, z izločki dihal. Za prenos potreben tesnejši stik z bolnikom (razdalja do bolnika manj kot 1,5 m). Okužba je možna tudi ob stiku s površinami, onesnaženimi z izločki dihal. Za preprečevanje okužbe je tako najpomembnejša dosledna higiena rok in kašlja. Podrobna navodila za preprečevanje okužbe in več informacij na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje: https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

V primeru, da ima otrok zdravstvene omejitve za prisotnost pri pouku v šoli v času pojavljanja okužbe s SARS-CoV-2, se posvetujte z otrokovim izbranim osebnim zdravnikom.

OBVESTILO CENTRA ZA SOCIALNO DELO POMURJE

VLOGE ZA OTROŠKI DODATEK, VRTEC, ŠTIPENDIJE