SODELOVANJE S STARŠI

Za boljši učni uspeh in boljše počutje učencev v šoli je bistvenega pomena sodelovanje med učenci, starši in učitelji, zato prosimo, da redno obiskujete roditeljske sestanke in govorilne ure, ker boste samo tako lahko spremljali otrokov napredek v šoli.

Pisne informacije in navodila bomo staršem pošiljali sproti skozi vso šolsko leto, aktualne informacije pa objavljali tudi na šolski spletni strani.

RODITELJSKI SESTANKI

Organizirali bomo tri roditeljske sestanke.

Prvi roditeljski sestanek bo 10. septembra 2018 in bo namenjen predstavitvi dela v šolskem letu 2018/19.

Drugi roditeljski sestanek bo 12. novembra 2018.

Tretji roditeljski sestanek bo 3. junija 2019.

Pred odhodom v šolo v naravi bomo organizirali informativne sestanke za starše.

Za starše in učence zaključnih razredov bomo organizirali sestanek o poklicnih namerah in postopkih vpisa v srednje šole.

O datumih roditeljskih sestankov, ki bodo organizirani med letom, boste obveščeni pisno in preko spletne strani.

Za 9. razrede bo organizirana »Tržnica poklicev« na OŠ Grad.

POGOVORNE URE

Namenjene so individualnim razgovorom.

Še naprej bomo organizirali skupne pogovorne ure, ki bodo praviloma ob ponedeljkih od 16. – 18. ure. Pogovornih ur ne bo v mesecih, ko bomo imeli roditeljski sestanek.

Predvideni datumi skupnih pogovornih ur:
17.12.2018
14.1.2019
11.2.2019
18.3.2019
15.4.2019
13.5.2019

Vsak učitelj ima tudi individualne pogovorne ure, ki so namenjene učencem in staršem. Starše vabimo, da se čim bolj vključujejo v življenje in delo na šoli. Tako želimo splesti čim tesnejše vezi med šolo in starši, saj je le tako mogoče graditi skupne cilje in jih uspešno uresničevati.

Starši lahko otroku pomagate, tako da:
-    redno sodelujete z razrednikom svojega otroka;
-    spremljate otrokovo šolsko delo, poskrbite, da bo redno opravljal domače naloge in imel urejene šolske potrebščine;
-    mu pomagate razviti delovne navade in razporediti čas za učenje in zabavo;
-    poskrbite, da bo otrok prihajal v šolo spočit in naspan;
-    ga spodbujate k pozitivnim oblikam preživljanja prostega časa;
-    ga razumete, če se otrok znajde v težavah in mu skušate pomagati po svojih najboljših močeh.