FLEKSIBILNI PREDMETNIK

V šolskem letu 2012/2013 bomo na naši šoli izvajali fleksibilni predmetnik v 6., 7., 8. in 9. razredu.

KAJ JE FLEKSIBILNI PREDMETNIK?

Fleksibilni predmetnik daje šoli večjo avtonomijo in večjo strokovno odgovornost, s tem da omogoča drugačno razporeditev tedenskega števila ur pouka pri vseh predmetih, razen pri SLJ, MAT, TJN/TJA in ŠVZ, vendar v obsegu letnega števila ur.

ZAKAJ FLEKSIBILNI PREDMETNIK?

Učinki, ki jih želimo doseči, so predvsem :

1. opovečanje raznolikosti metod in oblik dela pri učenju in poučevanju;
  2. ovnašanje sodobnih oblik pouka;
  3. olažja in kvalitetnejša organizacija dela;
  4. opovečanje medpredmetnega povezovanja in izvajanje pouka pri različnih kombinacijah predmetov;
  5. orazbremenitev učencev in učiteljev ter posledično povečanje zadovoljstva pri delu na šoli;
  6. oučinkovitejše izvajanje vzgojno-izobraževalnega dela in dolgoročno večjo kakovost znanja.

KAKO BO POTEKALO IZVAJANJE FLEKSIBILNEGA PREDMETNIKA?

Fleksibilni predmetnik bomo v letošnjem šolskem letu izvajali pri naslednjih predmetih:

1. polletje

ZGO

GEO, TIT, GVZ

GEO, KEM,

DDE, TIT

KEM, GEO

2. polletje

GEO

ZGO, LVZ,

DDE

ZGO, BIO,

GVZ, LVZ

BIO, ZGO

Večina predmetov vključenih v fleksibilni predmetnik se bo izvajalo v obliki blok ur ali strnjenih ur.